Świętokrzyski Związek Jeździecki
Zalecenia dla ośrodków jeździeckich
Wpisany przez Herbert   

Zgodnie z Rozporządzeniem RM z dnia 2 maja 2020r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów na terenie ośrodków i klubów jeździeckich w odniesieniu do organizacji treningów sportowych i jazd rekreacyjnych w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Dozwolona działalność: Działalność sportowa lub rekreacyjna prowadzona w ośrodkach i klubach jeździeckich przeznaczonych do jazdy konnej w tym łącznie ze szkołą nauki jazdy konnej.

Liczba osób: Na każdym parkurze lub rozprężalni **(dalej też zwane „obiektem") może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 6 osób i 1 trener korzystający z tego parkuru lub rozprężalni z wyłączeniem ich obsługi.

Więcej szczegółów i zaleceń Ogólnopolskiego Zespołu Wsparcia Branży Jeździeckiej w załączniku.

 
Jeździectwo prawie odmrożone
Wpisany przez Herbert   

JEŹDZIECTWO PRAWIE ODMROŻONE

Ostatnie półtora miesiąca było jak matrix. Budzimy się rano i okazuje się, że jazdy konne, które od marca zaczynają ruszać pełną parą nie mogą być prowadzone. W magazynach kończy się siano i owies. Zima nie jest najlepszym okresem dla koniarzy, stąd kasy klubów też puste.

Dzwonią telefony … najpierw zaczynamy małe wojewódzkie inicjatywy. Prawie każdy zarząd wojewódzki spotyka się, zdzwania, aby wypracować jakieś procedury. Każdy liczy swój budżet, który nie wiadomo jaki będzie bo zawodnicy nie kupują licencji. Jednak jesteśmy bliżej przepisów, władz, pomysłów. Działamy.

Z tych małych działań powstaje Ogólnopolski Zespół Wsparcia Branży Jeździeckiej. Organizacja społeczna bez prezesów, tytułów i władz. Kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu ludzi, którzy dziesiątki godzin poświęcają na analizy, rozmowy, działania. Docierają do Ministerstw, dołączają do nich prawnicy, informatycy, trenerzy, hodowcy – rzesza ekspertów branżowych. Dzięki ich zaangażowaniu powstaje jedyny w Polsce raport, podparty ekspertyzą epidemiologiczną o stanie jeździectwa i wpływie covid-19 na naszą sytuację.

Pierwsza próba wpłynięcia na polepszenie naszej sytuacji przez zmianę rozporządzenia z 20 kwietnia okazała się nieudana ale została zauważona. Wyciągnęliśmy wnioski, przeorganizowaliśmy pracę - wszystkie ręce na pokład !.

Oprócz dokumentacji, która jest pierwszym tego typu opracowaniem naszej branży trzeba zajmować się doraźną pomocą dla koni. Powstają Łąki nadziei, koordynatorzy zbierają zapotrzebowanie na owies, organizują pomoc w ramach wojewódzkich zespołów; możemy w atrakcyjnej cenie kupić nasiona traw.

2 maja wkładamy nogę w uchylone przez Wyścigi Konne drzwi i mamy to ! Decydenci zmieniają rozporządzenie w proponowanym przez nas kształcie i wręczcie nasze obiekty sportowe odżyją.

 

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 2 maja 2020 r.

w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

 

Na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 284, 322, 374 i 567) zarządza się, co następuje:

 

(...)

 

Rozdział 4

Ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy, czasowe ograniczenie określonych zakresów działalności przedsiębiorców oraz obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych

 

§ 8. 1. Ograniczenia, o których mowa w § 7 ust. 1:

1) pkt 1 lit. a–i, polegają na całkowitym zakazie prowadzenia działalności;

2) pkt 1 lit. j, polegają na całkowitym zakazie prowadzenia działalności, z wyłączeniem:

(...)

c) działalności sportowej lub rekreacyjnej prowadzonej w ośrodkach i klubach jeździeckich przeznaczonych do jazdy konnej, w tym łącznie ze szkołą nauki jazdy konnej, przy czym na każdym parkurze lub rozprężalni może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 6 osób i 1 trener korzystających z tego parkuru lub rozprężalni, z wyłączeniem ich obsługi; ograniczenia określone w § 7 ust. 3 stosuje się;

 

 

 

Proszę Państwa, drodzy koniarze - możemy prowadzić jazdy konne! Ważne jest zachowanie wszelkich środków ostrożności, ponieważ od tego zależy kolejny etap odmrażania - sport, zawody, półkolonie i obozy.

 

My nie zwalniamy bo konie to nasze życie, a jeździectwo to pasja, która łączy a nie dzieli.

 
Raport: Wpływ pandemii na branżę jeździecką
Wpisany przez Herbert   

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy raport na temat wpływu pandemii na funkcjonowanie ośrodków jeździeckich i stajni w Polsce.

Raport został przygotowany przez Ogólnopolski Zespół Wsparcia Branży Jeździeckiej przy współpracy z Okręgowymi Związkami Jeździeckimi.

Pełną treść raportu znajdą Państwo w załączniku.

RAPORT

 
Kalendarz 2020
Wpisany przez Herbert   

ZAWODY REGIONALNE I TOWARZYSKIE 2020r.

L.p.

Data

Ranga

Dysc

Miejsce

Organizator

Status

1.

19-21 czerwiec

ZODiM, ZR

B

Kielce

KKJ

WYNIKI
REGIONALNE
DiM
2. 4-5 lipiec el. OOM, ZR B Kielce KKJ
WYNIKI
3. 1 sierpień ZR, ZT B Kielce KKJ WYNIKI
4. 22-23 sierpień MWS, ZR, ZT B Końskie KKJ Fullmet

WYNIKI

5.

5-6 wrzesień

MWM, ZR
MWA, ZT

B

Kielce

KKJ

WYNIKI

6.

19-20 wrzesień

ZR, ZT

B

Kielce

KS Stangret

WYNIKI
 
Seminarium licencyjne dla sędziów B
Wpisany przez Herbert   

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11.01.2020 roku w Kielcach odbędzie się Seminarium Licencyjne dla Sędziów Konkurencji Skoki.

Wszystkich uprawnionych i zainteresowanych serdecznie zapraszamy, koszt 50 PLN płatne gotówką na miejscu.

Telefon kontaktowy oraz mail do organizatora: 604 857 996,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wykładowcy: Dariusz Orzoł

 
Plan szkolenia
Wpisany przez Herbert   

KONSULTACJE Z TRENERAMI: A. SAŁACKIM I M. STECIURĄ 21-22.12. GODZINOWY PLAN ZAJĘĆ

(KONIE ROZSTĘPOWANE)

SOBOTA 21.12.

13.00    MAKS, AMBERVILLE, AMANDA

13.45    TREE BY TWEET, WOLLINGS LION KING , TOSCA

14.30    HIMEQUYL, LAQUINA W, UCCELLA

15.30    EMAELA, CANTUCCINI, JUFONIA VDL

16.15    ATILLA, DAKOTA, MAŚLAK

17.00    JAGODA, RAJMARA, GEPARD

 

 
Szkolenie "ujeżdżenie do skoków"
Wpisany przez Herbert   

Informujemy, że w dniach 21-22 grudnia na terenie ośrodka Klubu Jeździeckiego Kielce Sp. z o.o. odbędzie się konsultacja z Trenerem Kadry Narodowej w ujeżdżeniu, Andrzejem Sałackim i szkoleniowcem LKJ Olimp Prudnik Mariuszem Steciurą. Konsultacja dla zawodników konkurencji skoków, pod kątem ujeżdżenia skokowego. Zapraszamy szkoleniowców do obserwacji treningów. Zainteresowani zawodnicy proszeni są o kontakt Tel. 505 245 775

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 15

*****