Świętokrzyski Związek Jeździecki
Egzamin na odznaki jeździeckie
Wpisany przez Herbert   

W sobotę 16 października w Świętokrzyskim Klubie Jazdy Konnej w Brzezinkach odbędzie się egzamin na odznaki jeździeckie. Kontakt do organizatora: Krzysztof Sarapata tel. 608-299-110

 
Egzamin na odznaki jeździeckie
Wpisany przez Herbert   

W dniu 15 maja o godz. 10.00, w Ośrodku Jeździeckim w Brzezinkach odbędzie się pierwszy w tym roku egzamin na odznaki jeździeckie. Wszystkich chętnych zapraszamy. Zapisy tel. 608-299-110.

 
Zawody do 11 kwietnia ODWOŁANE
Wpisany przez Herbert   

Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego podjął w dniu dzisiejszym następujące uchwały:

1.
W związku z przedłużeniem przez FEI zakazu rozgrywania zawodów międzynarodowych do dnia 11 kwietnia 2021, Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego odwołuje Halowe Mistrzostwa Polski (Leszno) oraz Halowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży (Sopot). Imprezy te, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna, rozegrane będą  jesienią 2021.

2.

W związku z przedłużeniem przez FEI zakazu rozgrywania zawodów międzynarodowych do dnia 11 kwietnia 2021, Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego podjął uchwałę o odwołaniu wszystkich zawodów kalendarza PZJ i WZJ w tym terminie. 

3.
Zarząd PZJ podjął uchwały odwołujące imprezy mistrzowskie oraz wszystkie zawody w terminie rekomendowanym przez FEI, czyli do 11 kwietnia 2021. Chcąc zapobiec rozprzestrzenianiu się nowej, groźnej mutacji EHV-1, by jak najszybciej wrócić do rywalizacji sportowej, na czas zamknięcia zawodów wprowadza się również zakaz organizacji zgrupowań, szkoleń i egzaminów na odznaki. Obostrzenia te mają ograniczyć przemieszczanie się koni do niezbędnego minimum. Konie zmieniające stajnie, przyjeżdżające w trening, szczególnie z krajów dotkniętych potwierdzonymi przypadkami EHV -1, powinny odbywać zalecaną przez FEI, 21 dniową kwarantannę.

 
Komunikat Zarządu ŚZJ
Wpisany przez Herbert   

Zarząd Świętokrzyskiego Związku Jeździeckiego w związku z uchwałą nr. U/2963/9/Z/2020 Zarządu PZJ uprzejmie informuje, iż istnieje możliwość wykupienia licencji klubu przed 31 grudnia 2020 na rok 2021 po cenie obowiązującej w 2020 roku. Nowy cennik ŚZJ podany zostanie po opublikowaniu cennika PZJ. Zgodnie z zasadami opłat licencyjnych ŚZJ ceny licencji regionalnych stanowią 50% ceny licencji ogólnopolskiej.

 
Egzamin na odznaki jeździeckie
Wpisany przez Herbert   

W dniu 26 września (sobota) o godzinie 10.00 na terenie Świętokrzyskiego Klubu Jazdy Konnej w Brzezinkach k. Masłowa odbędzie się egzamin na brązową i srebrną odznakę jeździecką. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. Kontakt: Krzysztof Sarapata tel. 608-299-110

 
Zalecenia dla ośrodków jeździeckich
Wpisany przez Herbert   

Zgodnie z Rozporządzeniem RM z dnia 2 maja 2020r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów na terenie ośrodków i klubów jeździeckich w odniesieniu do organizacji treningów sportowych i jazd rekreacyjnych w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Dozwolona działalność: Działalność sportowa lub rekreacyjna prowadzona w ośrodkach i klubach jeździeckich przeznaczonych do jazdy konnej w tym łącznie ze szkołą nauki jazdy konnej.

Liczba osób: Na każdym parkurze lub rozprężalni **(dalej też zwane „obiektem") może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 6 osób i 1 trener korzystający z tego parkuru lub rozprężalni z wyłączeniem ich obsługi.

Więcej szczegółów i zaleceń Ogólnopolskiego Zespołu Wsparcia Branży Jeździeckiej w załączniku.

 
Jeździectwo prawie odmrożone
Wpisany przez Herbert   

JEŹDZIECTWO PRAWIE ODMROŻONE

Ostatnie półtora miesiąca było jak matrix. Budzimy się rano i okazuje się, że jazdy konne, które od marca zaczynają ruszać pełną parą nie mogą być prowadzone. W magazynach kończy się siano i owies. Zima nie jest najlepszym okresem dla koniarzy, stąd kasy klubów też puste.

Dzwonią telefony … najpierw zaczynamy małe wojewódzkie inicjatywy. Prawie każdy zarząd wojewódzki spotyka się, zdzwania, aby wypracować jakieś procedury. Każdy liczy swój budżet, który nie wiadomo jaki będzie bo zawodnicy nie kupują licencji. Jednak jesteśmy bliżej przepisów, władz, pomysłów. Działamy.

Z tych małych działań powstaje Ogólnopolski Zespół Wsparcia Branży Jeździeckiej. Organizacja społeczna bez prezesów, tytułów i władz. Kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu ludzi, którzy dziesiątki godzin poświęcają na analizy, rozmowy, działania. Docierają do Ministerstw, dołączają do nich prawnicy, informatycy, trenerzy, hodowcy – rzesza ekspertów branżowych. Dzięki ich zaangażowaniu powstaje jedyny w Polsce raport, podparty ekspertyzą epidemiologiczną o stanie jeździectwa i wpływie covid-19 na naszą sytuację.

Pierwsza próba wpłynięcia na polepszenie naszej sytuacji przez zmianę rozporządzenia z 20 kwietnia okazała się nieudana ale została zauważona. Wyciągnęliśmy wnioski, przeorganizowaliśmy pracę - wszystkie ręce na pokład !.

Oprócz dokumentacji, która jest pierwszym tego typu opracowaniem naszej branży trzeba zajmować się doraźną pomocą dla koni. Powstają Łąki nadziei, koordynatorzy zbierają zapotrzebowanie na owies, organizują pomoc w ramach wojewódzkich zespołów; możemy w atrakcyjnej cenie kupić nasiona traw.

2 maja wkładamy nogę w uchylone przez Wyścigi Konne drzwi i mamy to ! Decydenci zmieniają rozporządzenie w proponowanym przez nas kształcie i wręczcie nasze obiekty sportowe odżyją.

 

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 2 maja 2020 r.

w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

 

Na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 284, 322, 374 i 567) zarządza się, co następuje:

 

(...)

 

Rozdział 4

Ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy, czasowe ograniczenie określonych zakresów działalności przedsiębiorców oraz obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych

 

§ 8. 1. Ograniczenia, o których mowa w § 7 ust. 1:

1) pkt 1 lit. a–i, polegają na całkowitym zakazie prowadzenia działalności;

2) pkt 1 lit. j, polegają na całkowitym zakazie prowadzenia działalności, z wyłączeniem:

(...)

c) działalności sportowej lub rekreacyjnej prowadzonej w ośrodkach i klubach jeździeckich przeznaczonych do jazdy konnej, w tym łącznie ze szkołą nauki jazdy konnej, przy czym na każdym parkurze lub rozprężalni może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 6 osób i 1 trener korzystających z tego parkuru lub rozprężalni, z wyłączeniem ich obsługi; ograniczenia określone w § 7 ust. 3 stosuje się;

 

 

 

Proszę Państwa, drodzy koniarze - możemy prowadzić jazdy konne! Ważne jest zachowanie wszelkich środków ostrożności, ponieważ od tego zależy kolejny etap odmrażania - sport, zawody, półkolonie i obozy.

 

My nie zwalniamy bo konie to nasze życie, a jeździectwo to pasja, która łączy a nie dzieli.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 14

*****