Świętokrzyski Związek Jeździecki
Zaproszenie
Wpisany przez Herbert   

W dniu 6 października 2018

na terenie RACOTU (ul. Kościańska 9) organizujemy spotkanie z olimpijczykami jeździeckimi – uczestnikami Igrzysk Olimpijskich okresu powojennego (od I.O. Rzym 1960 do I.O. Rio de Janeiro 2016). Spotkanie odbędzie się na terenie Przedszkola i Szkoły Podstawowej (poprzednia nazwa – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków), początek spotkania godz. 11.00.

W spotkaniu zadeklarowali swój udział zawodnicy oraz osoby wchodzące w skład  ekip (trenerzy, lekarze weterynarii i luzacy) podczas powyższych startów olimpijskich.

Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych spędzenia czasu z najlepszymi polskimi jeźdźcami i wysłuchania ich wspomnień ze startów w poszczególnych I.O.

Po II Wojnie Światowej polscy jeźdźcy uczestniczyli  w 11 Igrzyskach Olimpijskich i o każdych z nich będzie okazja porozmawiać, dowiadując się kulis samego startu jak i przygotowań do niego. W zależności od możliwości czasowych, będzie też z pewnością możliwość zadawania pytań do naszych olimpijczyków.

W programie spotkania jest również zaplanowana prelekcja dotycząca startów i osiągnięć polskich jeźdźców w okresie międzywojennym (od I.O. Paryż 1924 do I.O. Berlin 1936), którą wygłosi Pani dr Renata Urban. Zaproszeni uczestnicy zostali poproszeni o przywiezienie do Racotu pamiątek ze startów olimpijskich, w tym zdjęć – filmów. Program spotkania przewiduje również informację o wyprawach olimpijskich uczniów Gimnazjum (obecnie Szkoły Podstawowej), w których uczestniczyli od roku 1992 (I.O. Barcelona), zarówno w letnich jak i zimowych I.O.

Na spotkanie zapraszamy przede wszystkim młode pokolenie polskich jeźdźców aby wysłuchali swoich starszych Koleżanek i Kolegów, którzy dostąpili zaszczytu reprezentowania Polski na największej światowej imprezie sportowej jaką są rozgrywane co 4-ry lata Igrzyska Olimpijskie.

Program spotkania przewiduje jeszcze inne ciekawe punkty, ale o tym już na miejscu dowiedzą się jego uczestnicy.

Kto chce „dotknąć” atmosfery olimpijskiej, poznać i wysłuchać naszych jeźdźców - olimpijczyków, Ich wspomnień i często niełatwych „dróg” do Igrzysk – może tego doznać przyjeżdżając do Racotu w najbliższą sobotę - 6 października na godz. 11.00 – serdecznie zapraszamy.

Przy okazji pobytu w Szkole będzie można obejrzeć zdjęcia i pamiątki z wypraw uczniów powyższej Szkoły na Igrzyska Olimpijskie, poczynając od Barcelony 1992 aż do ostatnich letnich w Rio de Janeiro 2016 oraz zimowych w Pyeongchang 2018.

 

Organizatorzy spotkania: Wojciech Mickunas i Marcin Szczypiorski

 
Egzamin na odznaki jeździeckie
Wpisany przez Herbert   

W niedzielę 30 września o godz. 10.00, na terenie ŚKJK w Brzezinkach odbędzie się egzamin na odznaki jeździeckie, informacje i zapisy: Krzysztof Sarapata tel. 608-299-110

 
Zawody w regionie
Wpisany przez Herbert   

Zbliża się koniec sezonu. Przed nami dwie ostatnie imprezy sportowe. Już od piątku rozpoczynają się zmagania podczas Mistrzostw Województwa na terenie hipodromu KS Stangret LISTY STARTOWE/WYNIKI. Sezon zakończymy zawodami na hipodromie Centrum Jeździeckiego Stadion w sobotę 29 września PROPOZYCJE. Wszystkich miłośników jeździectwa serdecznie zapraszamy.

 
Zawody w regionie
Wpisany przez Herbert   

W sobotę 21 lipca na terenie Centrum Jeździeckiego Stadion w Kielcach odbędą się Zawody Regionalne i Towarzyskie w skokach przez przeszkody. W dniach 4-5 sierpnia na zawody zaprasza stajnia Fullmet w Pile k. Końskich. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Propozycje zawodów: KIELCEKOŃSKIE

 
Zawody regionalne i towarzyskie na Stadionie
Wpisany przez Herbert   

W ostatnią sobotę czerwca (30.06) na terenie hipodromu Centrum Jeździeckiego Stadion w Kielcach odbędą się zawody regionalne oraz towarzyskie w skokach przez przeszkody. W celu uproszczenia procedur podczas zawodów organizator prosi o dokonywanie opłat przelewem na konto podane w propozycjach. PROPOZYCJE

 
II eliminacja Pucharu Amatorów
Wpisany przez Herbert   

W dniach 2-3 czerwca na hipodromie KS Stangret w Kielcach odbędą się zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody, wszystkich miłośników jeździectwa serdecznie zapraszamy. PROPOZYCJE

 
Eliminacje OOM-B
Wpisany przez Herbert   

W dniach 22-24 czerwca na terenie KJ Facimiech odbędą się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach przez przeszkody. PROPOZYCJE

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 13

*****